501BCAM032768BAF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 220
Datasheet
Similar
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
32.768 kHz CMEMS® LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
501BCAM032768BAF
DigiKey Part Number
336-2850-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
501BCAM032768BAF
Description
OSC CMEMS 32.7680KHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
2.5mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
2.5mA