SCRH73-220
DigiKey Part Number
SCRH73-220-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCRH73-220
Description
FIXED IND 22UH 1.07A 190 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 1.07 A 190mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
190mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Current - Saturation (Isat)
1.07A