SC32B-470
DigiKey Part Number
SC32B-470-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SC32B-470
Description
FIXED IND 47UH 450MA 970 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Unshielded Wirewound Inductor 450 mA 970mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
330mA
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
970mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.161" L x 0.157" W (4.10mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)