SC312MF-330 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Würth Elektronik
In Stock: 0
Datasheet
33 µH Shielded Wirewound Inductor 330 mA 2.4Ohm Max Nonstandard
SC312MF-330
DigiKey Part Number
SC312MF-330-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SC312MF-330
Description
FIXED IND 33UH 330MA 2.4 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
570mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
2.4Ohm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)