SC104-680
DigiKey Part Number
SC104-680-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SC104-680
Description
FIXED IND 68UH 1.3A 223 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Unshielded Inductor 1.3 A 223mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
223mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.406" L x 0.366" W (10.30mm x 9.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Current - Saturation (Isat)
910mA