LCE01C803347A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Contactor 11PST-3NO/8NC (3 Form A, 8 Form B) 30 A 347VAC Coil Chassis Mount
LCE01C803347A
DigiKey Part Number
3473-LCE01C803347A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCE01C803347A
Description
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,8NC,3NO,
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Contact Rating (Current)
30 A
Switching Voltage
600VAC - Max
Operating Temperature
-25°C ~ 40°C
Coil Voltage
347VAC
Must Operate Voltage
295 VAC