LCE01C401347A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Contactor 5PST-1NO/4NC (1 Form A, 4 Form B) 30 A 347VAC Coil Chassis Mount
LCE01C401347A
DigiKey Part Number
3473-LCE01C401347A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCE01C401347A
Description
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,1NO,
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Switching Voltage
600VAC - Max
Operating Temperature
-25°C ~ 40°C
Mounting Type
Chassis Mount
Must Operate Voltage
294.95 VAC
Coil Voltage
347VAC
Contact Material
Copper
Contact Form
5PST-1NO/4NC (1 Form A, 4 Form B)
Coil Power
248VA
Contact Rating (Current)
30 A