LCE01C307480A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Contactor 10PST-7NO/3NC (7 Form A, 3 Form B) 30 A 460 ~ 480VAC Coil Chassis Mount
LCE01C307480A
DigiKey Part Number
3473-LCE01C307480A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCE01C307480A
Description
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NC,7NO,
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Contact Rating (Current)
30 A
Switching Voltage
600VAC - Max
Operating Temperature
-25°C ~ 40°C
Coil Voltage
460 ~ 480VAC