LCE01C103208A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Contactor 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B) 30 A 200 ~ 208VAC Coil Chassis Mount
LCE01C103208A
DigiKey Part Number
3473-LCE01C103208A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCE01C103208A
Description
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,1NC,3NO,
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Contact Rating (Current)
30 A
Switching Voltage
600VAC - Max
Operating Temperature
-25°C ~ 40°C
Coil Voltage
200 ~ 208VAC