LCE00C404480A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Contactor 8PST-4NO/4NC (4 Form A, 4 Form B) 30 A 460 ~ 480VAC Coil Chassis Mount
LCE00C404480A
DigiKey Part Number
3473-LCE00C404480A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCE00C404480A
Description
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,4N
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Contact Rating (Current)
30 A
Switching Voltage
600VAC - Max
Operating Temperature
-25°C ~ 40°C
Coil Voltage
460 ~ 480VAC