6SL32201YE480AP0
DigiKey Part Number
3473-6SL32201YE480AP0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
6SL32201YE480AP0
Description
G120X IP20 380...480V 132KW FSF
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Variable Frequency Drive 400 ~ 480V 338A 132000 W Chassis Mount
Category
Voltage - Load
400 ~ 480V
Manufacturer
Siemens
Current - Output
338A
Series
Wattage - Load
132000 W
Packaging
Box
Voltage - Supply
380 ~ 480VAC
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 45°C