3RT20241AU20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Contactor 3PST-NO (3 Form A) 12 A 380VAC Coil Chassis Mount, DIN Rail
3RT20241AU20
DigiKey Part Number
3473-3RT20241AU20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RT20241AU20
Description
CONTACTOR S0 12A 240VAC 1NO/1NC
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Switching Voltage
690VAC - Max
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C
Part Status
Active
Must Operate Voltage
323 VAC
Operate Time
40 ms
Coil Voltage
380VAC
Release Time
16 ms
Coil Power
67VA
Contact Rating (Current)
12 A