SX5M20.480B10F20TNN
DigiKey Part Number
5852-SX5M20.480B10F20TNNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SX5M20.480B10F20TNN
Description
XTAL OSC XO 20.4800MHz CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
20.48 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±30ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
10mA
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)