DR24D06R
DigiKey Part Number
CC2077-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DR24D06R
Description
SSR RELAY SPST-NO 6A 24-280V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Module
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DR24D06R Models
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
24 V ~ 280 V
Series
Load Current
6 A
Packaging
Bulk
Termination Style
Screw Terminal
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 40°C