LXM32CD12N4
DigiKey Part Number
4008-LXM32CD12N4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LXM32CD12N4
Description
LXM32C P/D,+/- 10V 12A RMS PEAK
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Servo AC 200 ~ 480VAC Supply 12A 200 ~ 480V Load
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LXM32CD12N4 Models
Category
Voltage - Load
200 ~ 480V
Manufacturer
Schneider Electric
Current - Output
12A
Series
Wattage - Load
1.6 kW
Packaging
Box
Voltage - Supply
200 ~ 480VAC
Part Status
Active
Interface
Modbus TCP, RS-485
Type
Module
Mounting Type
Chassis Mount
Motor Type
Servo
Operating Temperature
0°C ~ 50°C