LAL36225MB
DigiKey Part Number
4008-LAL36225MB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LAL36225MB
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 225A 600 V AC 250 V DC Lever Chassis Mount
Category
Current Rating (Amps)
225A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
600 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V