HGA261004
DigiKey Part Number
4008-HGA261004-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HGA261004
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 100A 690 V AC DC Toggle DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HGA261004 Models
Category
Current Rating (Amps)
100A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
690 V