HDA261502
DigiKey Part Number
4008-HDA261502-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDA261502
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 150A 690 V AC DC Toggle DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HDA261502 Models
Category
Current Rating (Amps)
150A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
690 V