Image for ZW-09-14-F-T-970-250 is not available
ZW-09-14-F-T-970-250
DigiKey Part Number
612-ZW-09-14-F-T-970-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-09-14-F-T-970-250
Detailed Description
27 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height
0.970" (24.638mm)
Series
Length - Tail
0.250" (6.350mm)
Number of Positions
27
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)