Image for ZW-07-08-L-D-200-080 is not available
ZW-07-08-L-D-200-080
DigiKey Part Number
612-ZW-07-08-L-D-200-080-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-07-08-L-D-200-080
Description
CONN BRD STACK .100" 14POS
Detailed Description
14 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZW-07-08-L-D-200-080 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.080" (2.032mm)
Number of Positions
14
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.530" (13.462mm)