Image for ZW-04-19-T-D-826-251 is not available
ZW-04-19-T-D-826-251
DigiKey Part Number
612-ZW-04-19-T-D-826-251-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-04-19-T-D-826-251
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating)
0.253" (6.426mm)
Series
Length - Stack Height
0.826" (20.980mm)
Length - Tail
0.251" (6.375mm)
Number of Positions
8
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)