Image for ZW-04-19-G-D-950-100 is not available
ZW-04-19-G-D-950-100
DigiKey Part Number
612-ZW-04-19-G-D-950-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-04-19-G-D-950-100
Detailed Description
8 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.280" (7.112mm)
Length - Stack Height
0.950" (24.130mm)
Series
Length - Tail
0.100" (2.540mm)
Number of Positions
8
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)