Image for ZW-04-07-S-S-200-115 is not available
ZW-04-07-S-S-200-115
DigiKey Part Number
612-ZW-04-07-S-S-200-115-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-04-07-S-S-200-115
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZW-04-07-S-S-200-115 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.115" (2.921mm)
Number of Positions
4
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)