Image for ZW-02-14-T-D-1268-081 is not available
ZW-02-14-T-D-1268-081
DigiKey Part Number
612-ZW-02-14-T-D-1268-081-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-02-14-T-D-1268-081
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating)
0.081" (2.057mm)
Series
Length - Stack Height
1.268" (32.207mm)
Length - Tail
0.081" (2.057mm)
Number of Positions
4
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)