Image for ZSTMM-122-72-G-D-718 is not available
ZSTMM-122-72-G-D-718
DigiKey Part Number
612-ZSTMM-122-72-G-D-718-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZSTMM-122-72-G-D-718
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 44 position 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZSTMM-122-72-G-D-718 Models
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Series
Overall Contact Length
0.851" (21.62mm)
Insulation Height
0.718" (18.24mm)
Contact Finish Thickness - Mating
20.0µin (0.51µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C