Image for ZSTMM-120-03-S-D-313 is not available
ZSTMM-120-03-S-D-313
DigiKey Part Number
612-ZSTMM-120-03-S-D-313-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZSTMM-120-03-S-D-313
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 40 position 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating
0.100" (2.54mm)
Overall Contact Length
0.535" (13.59mm)
Insulation Height
0.313" (7.95mm)
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C