Image for ZSTMM-117-75-S-D-250 is not available
ZSTMM-117-75-S-D-250
DigiKey Part Number
612-ZSTMM-117-75-S-D-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZSTMM-117-75-S-D-250
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 34 position 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZSTMM-117-75-S-D-250 Models
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length
0.377" (9.58mm)
Insulation Height
0.250" (6.35mm)
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C