Image for ZSTMM-113-65-L-D-328 is not available
ZSTMM-113-65-L-D-328
DigiKey Part Number
612-ZSTMM-113-65-L-D-328-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZSTMM-113-65-L-D-328
Description
"2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 26 position 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length
0.413" (10.49mm)
Insulation Height
0.328" (8.33mm)
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C