Image for ZSTMM-110-63-S-D-470 is not available
ZSTMM-110-63-S-D-470
DigiKey Part Number
612-ZSTMM-110-63-S-D-470-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZSTMM-110-63-S-D-470
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 20 position 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length
0.555" (14.10mm)
Insulation Height
0.470" (11.94mm)
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C