Image for ZSTMM-110-63-L-D-440 is not available
ZSTMM-110-63-L-D-440
DigiKey Part Number
612-ZSTMM-110-63-L-D-440-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZSTMM-110-63-L-D-440
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 20 position 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length
0.555" (14.10mm)
Insulation Height
0.440" (11.18mm)
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C