Image for ZSTMM-107-62-T-D-250 is not available
ZSTMM-107-62-T-D-250
DigiKey Part Number
612-ZSTMM-107-62-T-D-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZSTMM-107-62-T-D-250
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 14 position 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length
0.397" (10.08mm)
Insulation Height
0.250" (6.35mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C