Image for ZSTMM-105-73-S-D-365 is not available
ZSTMM-105-73-S-D-365
DigiKey Part Number
612-ZSTMM-105-73-S-D-365-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZSTMM-105-73-S-D-365
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length
0.476" (12.09mm)
Insulation Height
0.365" (9.27mm)
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C