Image for ZSTMM-105-73-F-D-350 is not available
ZSTMM-105-73-F-D-350
DigiKey Part Number
612-ZSTMM-105-73-F-D-350-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZSTMM-105-73-F-D-350
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZSTMM-105-73-F-D-350 Models
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length
0.476" (12.09mm)
Insulation Height
0.350" (8.89mm)
Contact Finish Thickness - Mating
3.00µin (0.076µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C