Image for ZLTMM-115-63-L-D-465 is not available
ZLTMM-115-63-L-D-465
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-115-63-L-D-465-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-115-63-L-D-465
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 30 position 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZLTMM-115-63-L-D-465 Models
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Series
Contact Length - Post
0.110" (2.79mm)
Overall Contact Length
0.555" (14.10mm)
Insulation Height
0.465" (11.80mm)
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C