Image for ZLTMM-112-69-L-D-510 is not available
ZLTMM-112-69-L-D-510
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-112-69-L-D-510-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-112-69-L-D-510
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 24 position 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length
0.614" (15.60mm)
Insulation Height
0.510" (12.95mm)
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C