Image for ZLTMM-110-72-T-D-530 is not available
ZLTMM-110-72-T-D-530
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-110-72-T-D-530-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-110-72-T-D-530
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 20 position 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length
0.851" (21.62mm)
Insulation Height
0.530" (13.46mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C