Image for ZLTMM-107-73-F-D-367 is not available
ZLTMM-107-73-F-D-367
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-107-73-F-D-367-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-107-73-F-D-367
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 14 position 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length
0.476" (12.09mm)
Insulation Height
0.367" (9.33mm)
Contact Finish Thickness - Mating
3.00µin (0.076µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C