Image for ZLTMM-105-73-L-D-384 is not available
ZLTMM-105-73-L-D-384
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-105-73-L-D-384-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-105-73-L-D-384
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length
0.476" (12.09mm)
Insulation Height
0.384" (9.75mm)
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C