Image for ZLTMM-104-75-L-D-292 is not available
ZLTMM-104-75-L-D-292
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-104-75-L-D-292-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-104-75-L-D-292
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 8 position 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZLTMM-104-75-L-D-292 Models
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length
0.377" (9.58mm)
Insulation Height
0.292" (7.41mm)
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C