Image for TW-16-12-T-D-700-140 is not available
TW-16-12-T-D-700-140
DigiKey Part Number
612-TW-16-12-T-D-700-140-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-16-12-T-D-700-140
Description
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Detailed Description
32 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating)
0.270" (6.858mm)
Series
Length - Stack Height
0.700" (17.780mm)
Length - Tail
0.140" (3.556mm)
Number of Positions
32
Pitch
0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.079" (2.00mm)