Image for TW-12-03-G-S-320-080 is not available
TW-12-03-G-S-320-080
DigiKey Part Number
612-TW-12-03-G-S-320-080-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-12-03-G-S-320-080
Description
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Detailed Description
12 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TW-12-03-G-S-320-080 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height
0.320" (8.128mm)
Series
Length - Tail
0.080" (2.032mm)
Number of Positions
12
Pitch
0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
20.0µin (0.51µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.535" (13.589mm)