Image for TW-10-12-F-D-825-105 is not available
TW-10-12-F-D-825-105
DigiKey Part Number
612-TW-10-12-F-D-825-105-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-10-12-F-D-825-105
Description
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Detailed Description
20 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height
0.825" (20.955mm)
Series
Length - Tail
0.105" (2.667mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
20
Pitch
0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.110" (28.194mm)