Image for TW-10-07-F-D-605-SM is not available
TW-10-07-F-D-605-SM
DigiKey Part Number
612-TW-10-07-F-D-605-SM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-10-07-F-D-605-SM
Description
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Category
Length - Overall Pin
0.751" (19.075mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Post (Mating)
0.146" (3.708mm)
Series
Length - Stack Height
0.605" (15.367mm)
Packaging
Tube
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Termination
Solder
Number of Positions
20
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.079" (2.00mm)