Image for TW-06-10-G-D-280-165 is not available
TW-06-10-G-D-280-165
DigiKey Part Number
612-TW-06-10-G-D-280-165-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-06-10-G-D-280-165
Description
CONN HDR 12POS 0.079 STACK T/H
Detailed Description
12 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
TW-06-10-G-D-280-165 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.169" (4.293mm)
Length - Stack Height
0.280" (7.112mm)
Series
Length - Tail
0.165" (4.191mm)
Number of Positions
12
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
20.0µin (0.51µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.614" (15.596mm)