Image for TW-05-07-T-S-570-SM is not available
TW-05-07-T-S-570-SM
DigiKey Part Number
612-TW-05-07-T-S-570-SM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-05-07-T-S-570-SM
Description
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Detailed Description
5 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount
Category
Length - Overall Pin
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating)
0.181" (4.597mm)
Series
Length - Stack Height
0.570" (14.478mm)
Packaging
Tube
Mounting Type
Surface Mount
Number of Positions
5
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.079" (2.00mm)