Image for TW-05-06-T-S-472-100 is not available
TW-05-06-T-S-472-100
DigiKey Part Number
612-TW-05-06-T-S-472-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-05-06-T-S-472-100
Description
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Detailed Description
5 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height
0.472" (11.989mm)
Series
Length - Tail
0.100" (2.540mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
5
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.079" (2.00mm)
Color
Black
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.673" (17.094mm)