Image for TW-04-09-G-S-252-SM is not available
TW-04-09-G-S-252-SM
DigiKey Part Number
612-TW-04-09-G-S-252-SM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-04-09-G-S-252-SM
Description
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Category
Length - Post (Mating)
0.136" (3.454mm)
Length - Stack Height
0.252" (6.400mm)
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tube
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Number of Positions
4
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
20.0µin (0.51µm)
Pitch
0.079" (2.00mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.388" (9.855mm)