Image for TSW-206-23-G-Q is not available
TSW-206-23-G-Q
DigiKey Part Number
612-TSW-206-23-G-Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSW-206-23-G-Q
Detailed Description
Connector Header Through Hole 12 position 0.200" (5.08mm)
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Series
Contact Length - Post
0.115" (2.92mm)
Overall Contact Length
0.445" (11.30mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C