Image for TSW-206-12-G-D is not available
TSW-206-12-G-D
DigiKey Part Number
612-TSW-206-12-G-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSW-206-12-G-D
Detailed Description
Connector Header Through Hole 12 position 0.200" (5.08mm)
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Series
Contact Length - Post
0.700" (17.78mm)
Overall Contact Length
1.030" (26.16mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C