Image for TSW-107-23-H-T is not available
TSW-107-23-H-T
DigiKey Part Number
TSW-107-23-H-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSW-107-23-H-T
Description
CONN HEADER VERT 21POS 2.54MM
Detailed Description
Connector Header Through Hole 21 position 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
TSW-107-23-H-T Models
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Series
Contact Length - Post
0.115" (2.92mm)
Overall Contact Length
0.445" (11.30mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
3
Number of Positions Loaded
All
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C